Las Vegas’ta İki Gün

Standard

Günlerdir doğal parklarda, muhteşem doğa manzaraları arasında vakit geçirip uçsuz bucaksız uzanıp giden otoyollarda kilometreler katettikten sonra medeniyete ulaştık, Las Vegas’tayız! Burada geçirecek sadece iki günümüz var. Kumar oynamayan, yanımızdaki 6 aylık bebek sayesinde gecelere akamayan, alışveriş merkezi ve kapalı alanlardan fazla hoşlanmayan kişiler olarak iki gün bize fazlasıyla yetiyor da zaten.

USA 2014 - 250

Hotel Flamingo

Las Vegas’ta otelimiz Strip diye bilinen, kumarhane ve alışveriş merkezlerinin konuşlandığı meşhur cadde üzerindeki Flamingo Hotel. İki adet kocaman yatak olan klimalı, gayet lüks bir odaya gecelik 65$  ödüyoruz. Flamingo Hotel, diğer klasik strip otelleri gibi aslında bir kumarhane kompleksinin bir parçası. Bu kompleksin içinde kumarhane ve otelin yanısıra, restoran ve kafeler, mağazalar ve büyük bir eğlence havuzu mevcut.

USA 2014 - 252

Sırtçantalılar Las Vegas’ta 🙂 – Otel odamız

USA 2014 - 253

Bunlar da otele ismini veren flamingolar…

Las Vegas’ta yazın gündüz sıcağında sokaklarda dolaşmak zor, çöl iklimi ne de olsa. Dolayısıyla ya havuzda ya kumarhanelerde ya da alışveriş merkezlerinde vakit geçiriyor insanlar. Biz de klasik bir Strip turu yapıp kendimizi bir klimalı kompleksten öbürüne atıyoruz. The Venetia, Belaggio, Paris Las Vegas, New York-New York, MGM ve Harrah’s komplekslerini geziyoruz. The Venetia, Venedik temalı, içinde gondollarla gezebileceğiniz bir kanal bile var. Paris ise adı üstünde Paris ve Eyfel Kulesi temalı. Başka da ne anlatsam bilemedim, böyle yapay temalı kapalı lüks alışverişmerkezleri ve kompleksleri gezmekten hoşlanmayan bir gezgin olduğum belli 🙂 (Doğrudüzgün fotoğraf bile çekmemişiz Las Vegas’ta, o derece). En iyisi eldeki bir kaç fotoğrafla başbaşa bırakayım sizi.

USA 2014 - 264

The Venetia – Gökyüzü bile insan yapımı

USA 2014 - 269

Paris Las Vegas

USA 2014 - 276

New York-New York

E niye gittiniz o zaman Las Vegas’a derseniz, o kadar yakına gelmişken dünya gözüyle bir görelim istedik yine de bu dünyaca ünlü mekanı. İki gün de temalı otel gezip, havuza girip, hamburger yiyerek çabucak geçti gitti zaten 🙂

Son olarak Las Vegas’ın gece hayatına değinmeden olmaz tabi. Ama bu konuda ahkam kesecek son kişiler de biz oluruz sanırım. Maya akşam saat 8’de yatağında uyuyor olmalı kuralımız sağolsun (Alman annesi oldum ben, evet), geceleri Til ile birlikte dışarı çıkıp da çılgın partilere, kumarhanelere karışamadık. Geceleri nöbetleşe, birimiz uyuyan Maya’nın başında beklerken diğerimiz çıktı dışarı. E tek başına da gez gez nereye kadar? Ben şöyle bir gece gözüyle de dolaştım Strip’i, The Mirage’ın önünde her akşam Volcano Show denilen ateşli, müzikli, ışıklı, danslı kısa bir gösteri var halka açık; bayağı da gösterişli bir şey. Tabi yanınızda bebek yoksa ve Las Vegas’ın tadını çıkarmaya geldiyseniz, burada yapılacak en önemli aktivite gece hayatı. Dünyaca ünlü pek çok gösteri ve şovlar her akşam Strip’teki otellerde sergileniyor. Kumarhaneler, disko, gece kulübü ve barlar dolup dolup taşıyor. Zaten bence gündüzleri yapacak bir şey bulamama derdi yok buranın gediklileri için, çünkü sabaha kadar eğlenip gündüzleri de uyuyarak ya da havuz başında akşamdan kalmalığı atlatmaya çalışarak geçiriyor insanlar burada.

USA 2014 - 266

Strip yürüyüşü

USA 2014 - 272

Zevksizlik örneği bir yapay bahçe. Sanırım Belaggio’da.

USA 2014 - 268

The Mirage’ın önündeki Volcano Show.

USA 2014 - 261

Masum yavrumuzla kumarhane kumarhane gezerken..

USA 2014 - 275

Las Vegas’lara kadar gelmişken sosyetik bir fotoğraf da mı çektirmeyelim? 🙂

Las Vegas’ta Strip dışında görülecek bir şey de yok anladığım kadarıyla. Biz de iki günü Strip’te geçirip, sonra yine yollara düşüyoruz ve doğaya geri dönüyoruz. Bekle bizi Zion Ulusal Parkı!

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s